joomla

ג'ומלה ישראל

תבניות עיצוב חינם לאתרים

התחברות למערכת

לתשומת לבכם: על מנת להוריד את תבניות העיצוב למחשבכם, אין צורך בהרשמה לאתר. ההרשמה לאתר והכניסה באמצעות שם משתמש וסיסמא, מיועדים למשתמשים בפורום אתר ג'ומלה ישראל.

vps-banner
ג'ומלה! - Joomla! הינה CMS - Content Management System - מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח אשר נותנת מענה נוח, יעול וידידותי לבניית אתר אינטרנט וניהולו באמצעות פנאל ניהול. ג'ומלה מבוססת שפת תכנות PHP ועושה שימוש בבסיס נתונים מסוג MySQL. מערכת ג'ומלה כוללת גם קבצי CSS, HTML ו- JAVA SCRIPT. בעזרת ג'ומלה ניתן לפתח ולנהל את כל סוגי אתרי האינטרנט: אתרים תדמיתיים, מסחר מקוון, נדלן, אתרים קהילתיים או חברתיים, אתרי חדשות או מגזינים, אתרי גלריות, אתרי בלוגים, אתרים לסקרים או שאלונים ועוד.

שירות אחסון אתרים ג'ומלה, הוא שירות אחסון אתרים מבוסס שרתי LINUX, אשר בניגוד לשירות אחסון אתרים מבוסס Windows, הינו היחיד אשר מתאים לאחסון אתרים הכתובים בשפת PHP ומשתמשים בבסיס הנתונים MySQL. התקנת ג'ומלה על שרתי Windows אפשרית בפורמט מסוים, אך פורמט זה אינו יציב ודורש רשימת הגדרות מערכת שאינן סטנדרטיות. לכן, שרתי APACHE (אפאצ'י הוא שרת ה- Web הסטנדרטי של רוב הפצות מערכות ההפעלה של לינוקס) מוגדרים כסביבת אחסון האתרים המתאימה ביותר עבור אתרי ג'ומלה. תוכנת ניהול שירות אחסון אתרים הטובה ביותר הינה CPANEL, אשר מקילה ומסייעת רבות גם למי שאינם מצויים בתחום, בהתקנת ג'ומלה ובסיס נתונים. מערכת CPANEL כוללת לעיתים גם את מערכת Softaculous - מערכת מישנה אשר בה מגוון פלטפורמות אינטרנטיות מסוגים שונים, ביניהן גם ג'ומלה, הניתנים להתקנה על שרת האחסון בחשבון המשתמש, בלחיצת כפתור. כך יכולים לקוחות אחסון אתרים להתקין בחשבון אחסון האתרים שלהם מספר אתרי ג'ומלה ובסיסי נתונים באופן אוטומטי וללא צורך להוריד את קבצי ההתקנה של ג'ומלה למחשבם, להעלות אותם לשרת, לפרוס אותם ורק אז להתחיל ידנית ביצירת בסיס נתונים ובתהליך ההתקנה של ג'ומלה. התקנה אוטומטית של ג'ומלה דרך Softaculous אפשרית לכל תיקייה או סאב דומיין של לקוח ההוסטינג וכן, מאפשרת לו לקבל לאימייל הודעות אודות עדכוני גירסאות לג'ומלה.

עד לסידרת ג'ומלה 2.5, גירסת ה-PHP של שרת אחסון אתרים - APACHE יכלה לעמוד על גירסת PHP נמוכה מ-5, אולם החל מסדרת ג'ומלה 3.0, חייבת גירסת ה-PHP של של ה- APACHE לעמוד על מינימום 5.4. ההתקדמות הטכנולוגית ושיפורי מערכת ג'ומלה מחייבים עלייה גם בגירסת בסיס הנתונים MySQL: החל מסדרת ג'ומלה 3.0 צריכה גירסת MySQL לעמוד על מינימום 5.1.

להלן חמישה מרכיבים חשובים מאד ואף נדרשים משרתי אחסון אתרים לאתרי ג'ומלה:
  • שכתוב כתובות URL באתר ג'ומלה: ברירת המחדל של אתרי ג'ומלה היא שימוש בכתובות דפים ארוכות, המציינות בתוכן, בין היתר, את מספר זהות (id) קטגוריית המאמר ואת מספר זהות המאמר עצמו. כתוצאה, נוצרות במצב ברירת המחדל של ג'ומלה, כתובות דפים ארוכות מאד וברוב המקרים חסרות משמעות לגולש האתר וגם למנועי חיפוש. ספק אחסון אתרים לג'ומלה צריך לאפשר גישה לקובץ .htaccess ותמיכה בו, על מנת שפונקציית mod_rewrite בשרת אחסון האתר תוכל לקבל הוראות מתאימות ממנהל אתר ג'ומלה וניתן יהיה ליישם אפשרות של שכתוב כתובות ה-URL של דפי האתר באופן בו הן תצגנה נתיב ידידותי הן לגולש והן למנועי החיפוש. למשל, במקום הכתובת המסורבלת: www.website.co.il/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=3
תוצג הכתובת: www.website.co.il/content/about-us
או אפילו בעברית: אודותנו/תכני האתר/www.website.co.il
  • הרשאות שרת לקבצים ותיקיות אתר ג'ומלה: הרשאות שרת אחסון אתרים האופטימליות עבור אתר ג'ומלה, קובעות כי תיקיות אתר ג'ומלה תקבלנה הרשאה 755 (בעלים: קריאה, כתיבה וביצוע הרשאות. קבוצה: קריאה וביצוע הרשאות. אחרים: קריאה וביצוע הרשאות) וקבצי ג'ומלה יקבלו הרשאה 644 (בעלים: הרשאות קריאה וכתיבה. קבוצה: הרשאות, קריאה בלבד. אחרים: הרשאות קריאה בלבד). מסיבות אבטחת אתרי ג'ומלה בשרתי אחסון אתרים ג'ומלה, הרשאות תיקיות וקבצים אלו הינן ההרשאות היחידות אותן יש לאפשר לתיקיות וקבצי ג'ומלה בשרת אחסון האתרים.
  • שימוש ב-Zlib :Zlib מאפשר פורמט דחיסה והרחבת קבצי ZIP, אשר הכרחיים להתקנת הרחבות כגון רכיבים, מודולים ופלאגינים באתרי ג'ומלה. אחסון אתרים מותאם לג'ומלה חייב לאפשר שימוש ב- Zlib, היות וללא פונקציה זו, לא ניתן יהיה להתקין באתר ג'ומלה כל תוסף שהוא.
  • ספריות GD / ImageMagick: ספק אחסון אתרים מותאם לג'ומלה צריך לאפשר שימוש בספריית התוכנה GD או בספריית התוכנה Imagemagick החזקה מספריית GD, אשר הכרחיים עבור אתרי ג'ומלה המציגים למשל גלריות תמונות. ספריות תוכנה אלו יודעות לטפל בתמונות בפורמטי תמונה שונים ולעבד אותן לצרכים הספציפיים של ההרחבה שהותקנה באתר ג'ומלה.
  • התקנת תעודת SSL: לא כל אתר ג'ומלה זקוק להצפנת האתר או דפים באתר באמצעות SSL ((Secure Sockets Layer). רוב השימושים בשכבת SSL הינם לדפי אתרים הכוללים אמצעי תשלום בכרטיסי אשראי ודפי אתרים בעלי מידע רגיש, עסקי או אישי אודות משתמשים רשומים באתר. ספק אחסון אתרים חייב לאפשר שימוש ברשיון SSL תקני לאתר ג'ומלה המאוחסן אצלו וכמו כן, להקצות כתובת IP פרטית לאתר, היות והפעלת SSL דורשת כתובת IP פרטית לאתר.
על מנת ליהנות מיתרונות אחסון אתרים מותאם לג'ומלה, יש לציין כי קיימות הגדרות נוספות החשובות להתקנת ג'ומלה בשרת אחסון אתרים, הגדרות אלו נוגעות בתחומים של תמיכה בשפות שאינן לטיניות (עברית למשל), הגדרות אבטחה, הגדרות להעלאת קבצים והגדרות הנוגעות לתפעול השוטף ותקינות בסיס הנתונים. טרם רכישת אחסון אתרים לג'ומלה, מומלץ לבדוק עם ספe אחסון האתרים כי שרתי האחסון עומדים בכל תנאי הסף להתקנה ותפעול שוטף של ג'ומלה. מעבר לתנאי הסף, מומלץ גם לוודא ששרתי אחסון אתרים אצל ספק ההוסטינג מסוגלים לספק גם את תנאי הרשות של ג'ומלה, היות וקהילת ג'ומלה מפתחת את המערכת וההרחבות שלה באופן רציף ומתמשך ולכן חשוב מאד שספק האחסון יהיה מסוגל לתת את כל התנאים להפעלת כל ההרחבות של ג'ומלה גם לטווח הרחוק.

בעלי אתרי ג'ומלה בישראל ימצאו שירות אחסון אתרים בישראל כמומלץ ביותר עבורם. העדיפות לשירות אחסון אתרים בישראל עבור אתרי ג'ומלה הוא בעיקר מסיבות של נגישות למנועי חיפוש בישראל ובראשם google.co.il, תמיכה 24/7 בעברית מצד ספקי ההוסטינג והכרה מצד רשויות המס בחשבוניות המופקות על ידי ספקי אחסון אתרים בישראל. יחד עם זאת, במידה ואתר הג'ומלה מיועד לקהל גולשים מחוץ לישראל, קיימים ספקי אחסון אתרים מותאם לג'ומלה גם בחו"ל.