joomla

ג'ומלה ישראל

תבניות עיצוב חינם לאתרים

התחברות למערכת

לתשומת לבכם: על מנת להוריד את תבניות העיצוב למחשבכם, אין צורך בהרשמה לאתר. ההרשמה לאתר והכניסה באמצעות שם משתמש וסיסמא, מיועדים למשתמשים בפורום אתר ג'ומלה ישראל.

vps-banner
אחסון אתרים - הוסטינג - Hosting, הינו שירות המאפשר ליחידים וארגונים לאחסן מידע טקסטואלי, גרפיקה, וידאו וכל סוג תוכן אחר, באופן בו תהיה אליו גישה דרך רשת האינטרנט. שירות אחסון אתרים מאפשר לבעלי האתרים להתמקד בתכנים השונים של אתרי האינטרנט אותם הם מפתחים ומנהלים, כאשר את תשתיות החומרה והתוכנה הנדרשות לצורך אחסון האתרים, הם מקבלים מספק שרותי אחסון אתרים בישראל או בחו"ל. ספקי אחסון אתרים מאפשרים רכישת חבילות אחסון שונות, על פי הצרכים של בעלי האתרים. לרוב, נבדלות חבילות אחסון אלו בנפח האחסון המוקצה לחבילה, התעבורה החודשית, מספר תיבות האימייל ומספר בסיסי הנתונים. ספקי אחסון אתרים מובילים הפועלים בטכנולוגיית מחשוב ענן, יכולים לספק אחסון אתרים ללא מגבלות נפח ותעבורה. כמו כן, אחסון אתרים יכול להיות עבור לקוחות ריסלר (Reseller) אשר מבקשים לנהל כל חשבון אחסון תחת מערכת ניהול אחסון נפרדת וכן, קיים אחסון אתרים בשרתים וירטואלים - שירות המאפשר שכירת שרת וירטואלי וניהולו באופן עצמאי כשרת אינטרנט לכל דבר.

לבעלי אתרים יש חופש לבחור באם יאחסנו את אתריהם בישראל, או אצל ספקי אחסון אתרים בשרתי אינטרנט מחוץ לישראל. במאמר זה נערוך השוואה בין אחסון אתרים בישראל לבין אחסון אתרים בחו"ל.

מאפיין אחסון אתרים בישראל אחסון אתרים בחו"ל
מהירות הגלישה באתר

אנו חיים בעולם מהיר שבו "זמן שווה כסף". איש מאיתנו לא ימתין יותר משניות ספורות לעליית אתר אינטרנט ואנו נעבור הלאה לאתר אחר אם האתר שביקשנו לראות לא יעמוד בתנאי הבסיסי של מהירות עליה ומהירות גלישה בין דפיו.

אתר ישראלי המיועד לקהל יעד הנמצא בישראל, חייב להיות מאוחסן בשרת הממוקם גיאוגרפית בישראל על מנת שמהירות העלייה של האתר והגלישה בו יהיו גבוהים. אתר כזה יהיה מאופיין על ידי מהירות גלישה גבוהה, היות והוא אינו צריך להעביר את המידע שבו דרך צמתי אינטרנט רבים על מנת להעביר את המידע לגולש בישראל. אחסון אתרים בישראל מונע "בריחת" גולשים מאתר האינטרנט שלכם, שכן המידע באתרכם מועבר אליהם במהירות.

אחסון אתרים אצל ספק שירות אחסון אתרים המשתמש בשרת אינטרנט המוצב פיזית במדינה כלשהי בחו"ל, גורם לעלייה איטית יחסית של האתר ואיטיות בגלישה בו. גולש בישראל אשר ירצה לגלוש באתר כזה, יוצר בכניסתו לאתר בקשה לקבלת מידע משרת אינטרנט אשר צריך להשתמש במספר צמתי אינטרנט על מנת להעביר את המידע באתר לגולש הנמצא בישראל. במצב זה, זמן ההמתנה של הגולש הישראלי לקבלת המידע הוא ארוך יחסית ועלול לגרום לו לחזור לתוצאות החיפוש ולעשות שימוש באתר אחר - מתחרה.

קידום האתר במנועי חיפוש

גולשים בישראל משתמשים בגוגל כמנוע החיפוש העיקרי למציאת אתרים רלוונטיים. גוגל מפלח את מערך תוצאות החיפוש שבו על פי המדינה בה נמצא הגולש ולמעשה יוצר אבחנה בין שרתי אינטרנט על פי המיקום הגיאוגרפי שלהם שהגולש ייחשף תחילה לתוצאות חיפוש רלוונטיות למיקומו הגיאוגרפי, ביחס למיקום שרתי האינטרנט של האתרים בתוצאות החיפוש.

מנוע החיפוש של גוגל בישראל הוא: google.co.il. גוגל יראה באתר המאוחסן בישראל כרלוונטי יותר עבור גולשים בישראל וימקם אותו גבוה יותר בתוצאות החיפוש, מאשר אתר דומה - מתחרה, אשר מאוחסן בשרת אינטרנט בחו"ל. אחסון אתרים בישראל מעלה את הסיכוי של גוגל לשייך את האתר לקהל יעד בישראל.

מנוע החיפוש של גוגל בהודו למשל הוא: google.co.in. אחסון אתר אינטרנט ישראלי בהודו, למעשה יאמר לגוגל שאתר זה פחות רלוונטי לישראלי המבצע חיפוש בגוגל ישראל. מצב זה מפחית את הרלוונטיות של האתר לחיפושים המתבצעים בישראל ועלול להוריד משמעותית את מיקומם האתר בתוצאות החיפוש המתבצעות בגוגל ישראל.

תמיכה טכנית באחסון אתרים

אחסון אתרים אינו מצריך מהלקוח ידע מוקדם או כישורים טכניים על מנת לנהל את מערך האתרים. מערכות ניהול אחסון מתקדמות כגון CPANEL, מקילות מאד על לקוחות אחסון אתרים, שכן הן ידידותיות מאד למשתמש וכוללות פונקציות רבות המאפשרות ניהול אחסון עצמאי. יחד עם זאת, לא אחת אנו נזקקים לתמיכה טכנית לצורך מענה על שאלות, פתרון תקלות וכדומה.

למרות היות השפה האנגלית שפה בינלאומית, לא כולנו שולטים באנגלית ובייחוד לא באנגלית טכנית. אחסון אתרים בישראל מאפשר ללקוחות אחסון אתרים לקבל תמיכה טכנית בעברית, לרוב 24 שעות ביממה על פי זמן מקומי. אחסון אתרים בישראל נותן שקט נפשי בכל הקשור לתמיכה טכנית, היות ונותני השירות בישראל יתקשרו עם לקוחותיהם בעברית וללא צורך להמתין למענה עקב הבדלי שעות.

אחסון אתרים בחו"ל מחייב את הלקוח להיות מצוי בשפה האנגלית בכלל ובאנגלית טכנית בפרט. לקוחות אחסון אתרים בחו"ל הזקוקים לתמיכה טכנית מספק אחסון האתרים שלהם, יאלצו לפנות אליו באנגלית ובאופן הברור ביותר, על מנת לקבל מענה. כמו כן, יש לזכור כי לא כל ספקי אחסון האתרים מספקים תמיכה טכנית 24 שעות ביממה ולכן יכול לקרות מצב בו הלקוח יאלץ להמתין למענה, גם אם הוא דחוף, עקב הבדלי השעות בין ישראל למדינות מעבר לגבולותיה.

הכרה בהוצאות אחסון אתרים על ידי רשויות המס

אתרי אינטרנט עסקיים כגון אתרי תדמית, אתרי מסחר מקוון, אתרי נדלן וכדומה, הינם חלק בלתי נפרד מן העסק ולעיתים אף מהווים את לב פעילותו. ההוצאות הנלוות לאתר עסקי כגון דומיין האתר, אחסון האתר, צילום תמונות, כתיבת תוכן וכדומה - הינן הוצאות עסקיות לכל דבר.

אחסון אתרים בישראל מקנה לבעלי האתרים אפשרות לקבל מספקי אחסון אתרים בישראל, חשבונית מס קבלה המוכרת על ידי רשויות המס כהוצאה עסקית תקנית וכתשלום מע"מ כחוק.

אחסון אתרים בחו"ל מזכה את הלקוח בחשבוניות, אך רשויות המס בישראל עלולות לא להכיר בהן כהוצאה מוכרת. גם אם כן, לקוחות בישראל אינם משלמים מע"מ לעסקים בחו"ל ולכן לא יוכל בעל העסק להזדכות על המע"מ.

קידום עסקים בישראל

מלבד מניע של בעלי אתרים לאחסן אתרים לועזיים בחו"ל כדי לפנות לקהל יעד שאינו ישראלי, המניע העיקרי לאחסון אתרים בחו"ל הינו בהרבה מקרים מחיר האחסון בחו"ל שיכול להיות זול יותר מאשר אחסון אתרים בישראל.

אחסון אתרים בישראל הוא חלק מן הגוואה הלאומית שלנו, מקדם עסקים בישראל ויוצר שוק כחול-לבן מקומי ותחרותי. הון המתגלגל באותו שוק בסופו של דבר חוזר ללקוחות שהשקיעו אותו ומקדם גם אותם.

אחסון אתרים בחו"ל תורם לכלכלת אותה מדינה המספקת את שירות האחסון. הכסף הישראלי המושקע באחסון במדינה זרה, נשאר באותה מדינה ומקטין באופן ישיר את סיכויי הצמיחה של הכלכלה בישראל, הן הטווח הקרוב והן הטווח הרחוק.